PARTENERI

Revista Stiinta si Tehnica
Erobu.com - inregistrare domenii, hosting, website. Situri incepand de la 200 ron pe an, cu gazduire inclusa
cabinet psihologic sinziana burcea autism
blog autism sinziana burcea

Cine e Online

Avem 73 vizitatori online

Login Portal



Sondaj de opinie

Credeti ca Legea 213 din 2004 trebuie modificata ?
 
Vizite din Mai 2008
Web Counter
Website Hit Counter
PageRank
FireBoard
Welcome, Guest
Please Login or Register.    Lost Password?
norme de atestare- întrebare (1 viewing) (1) Guests
Go to bottom Post Reply Favoured: 0
TOPIC: norme de atestare- întrebare
#297
lilidani (Visitor)
Fresh Boarder
Posts: 18
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
norme de atestare- întrebare 17 Years, 2 Months ago Karma: 0  
Nu stiu daca postez unde trebuie, dar am nevoie sa primesc o îndrumare/ raspuns la o întrebare ce vizeaza Procedurile de atestare de la Comisia de psihologie educationala. Concret: cum trebuie interpretat corect art. 10 lit. c) din respectivele proceduri? Se poate trece direct la psiholog autonom (sarind peste treapta cu supervizare) în conditiile respectivului articol?
 
Report to moderator   Logged Logged  
  The administrator has disabled public write access.
#298
Lucian A (User)
Expert Boarder
Posts: 88
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Re:norme de atestare- întrebare 17 Years, 2 Months ago Karma: 0  
Din cite stiu eu, DA, se poate, pentru ca practic se echivaleaza vechimea in respectivul domeniu cu perioada de supervizare. Oricum ar trebui sa mai intrebi, eventual la comisia educationala, desi acum or sa raspunda mai greu, ca pina isi intra in atributii ...
Parerea mea personala e ca nu ai nevoie de libera practica, daca lucrezi intr-o institutie de stat, dupa cum spune foarte clar Art. 6, lit. b din Legea 213-2004. Dar daca cei de acolo cer asta neaparat, asta e ...
 
Report to moderator   Logged Logged  
  The administrator has disabled public write access.
#299
lilidani (Visitor)
Fresh Boarder
Posts: 18
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Re:norme de atestare- întrebare 17 Years, 2 Months ago Karma: 0  
Multumesc pentru mesaj. Ideea este ca lucrez în învatamânt, dar nu pe post de psiholog. Însa cu legatura cu domeniul consilierii educationale.
 
Report to moderator   Logged Logged  
  The administrator has disabled public write access.
Go to top Post Reply
Powered by FireBoardget the latest posts directly to your desktop
Psihologie