La psiholog, birjar , la psiholog ! Psihoterapie familiala cu forta . A aparut o relatare foarte interesanta despre o noua initiativa democratica a Colegiului Psihologilor din Romania (http://psihologuldefamilie.blogspot.com/2009/02/cine-esti-dumneata-psihologule-de.html) asupra careia trebuie sa se pronunte si societatea civila. Sursele de inspiratie si mentalitatea care stau la baza acestei initiative de supraveghere informativa ( pardon, psihologica !) a intregii populatii nu sunt facute publice dar sunt evidente. Asteptam cat de curand si legea care va obliga fiecare familie sa mearga la psiholog .
(
http://sergiusimion.blogspot.com/2009/02/la-psiholog-birjar-la-psiholog.html )